BİLİMSEL DANIŞMA KURULUMUZ

Sebze ve meyve ekstreleri ile Türkiye’de bir ilk olan tam besin desteği Nutrefor®,  danışma kurulumuzda olan Profesör, Eczacı, Doktor, Pedagog, Diyetisyen, Akademisyen ve Bilim insanları tarafından geliştirildi, üretildi ve halk sağlığına sunuldu…

 

Prof. Dr. Metehan Özen

Marmara Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’nden sonra 1996-2000 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi aldı. Askerlik hizmetinden sonra, “Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları” uzmanlık eğitimini ise 2002-2004 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi. İnönü Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakülteleri’nde 5’er yıl görev yaptıktan sonra, Ocak 2015 tarihinden itibaren Acıbadem Üniversitesi’nde akademik çalışmalarına devam etmektedir. Yurt dışında 50 ve yurt içinde ise 100’un üzerinde bilimsel yayını 2000’den fazla atıf almıştır. Bölgesel, ulusal ve uluslararası toplantılarda Pediatri, Enfeksiyon, Pro/Prebiyotik ve Aşılama konularında 600’den fazla sunum yapmıştır. Dünyanın ilk pediatrik toplantıları olan “International Symposium of Probiotics Prebiotics in Pediatrics” (IS3P-2012 ve 2014) düzenledi. Prof. Dr. Metehan Özen “Dünya Pediatrik Pro/Prebiyotik Derneği” Genel Sekreteri ve Santefor Sağlık Ürünleri Danışma Kurulu üyesidir.  

Çeşitli Sivil Toplum Örgütleri’nin üyesi olarak Türkiye’de pek çok doğa koruma projesinde görev aldı. Doğa Derneği tarafından 2007 yılında basılan ve çok sayıda ödül alan “Türkiye’nin Önemli Doğa Alanları” kitabına bilimsel danışman ve yazar olarak katkıda bulundu. Doğa korumaya olan ilgisi nedeniyle doğadaki mikro-organizmaların insan sağlığındaki olumlu etkilerine dikkat çekmek için son yıllarda “İnsan Mikrobiyomu” konusundaki çalışmalara yoğunlaştı.

 

Prof. Dr. Mehmet Mahir Atasoy

1978 yılında doğan Mehmet Mahir Atasoy, ilkokul ve ortaokul öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İngilizce Tıp) bölümünü 2001 yılında bitirdi. 2002-2006 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Radyoloji İhtisasını tamamladı. 2011’den beri aynı fakültenin Meme Radyolojisi ve Girişimsel Radyoloji bölümlerinde öğretim üyesi olan Dr. Atasoy; 2016’da doçentlik, 2021’de profesörlük unvanlarını aldı. Maltepe Üniversitesi’nde akademik çalışmalarına devam etmekte ve onkoloji hastalarını modern tıbbın en ileri yöntemleri ile tedavi etmektedir. Bilimsel ödüllerinin yanında patenti kendisine ait vakumlu biyopsi iğnesi bulunmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Mahir Atasoy; sağlıklı ruh hali, beslenme ve yaşam tarzı ile hastalıkların önlenebileceğinden hareketle hastalarına daha fazla yardımcı olabilmek için modern tıptaki akademik kariyerinin yanında koruyucu hekimlik, fonksiyonel tıp ve integratif tıp eğitimleri, Sağlık Bakanlığı onaylı fitoterapi, ozon ve hipnoz eğitimleri, Amerika’daki Institute for Functional Medicine'den Fonksiyonel Tıp Uzmanlığı belgesini aldı. Sağlığına kavuşmak veya henüz sağlığı bozulmadan önlem almak isteyen bilinçli insanları Fonksiyonel Tıp Kliniği’nde tedavi ediyor.

Prof. Dr. Mehmet Mahir Atasoy, Fonksiyonel Tıp Platformu Bilim Kurulu başkanı ve Koruyucu Hekimlik ve Fonksiyonel Tıp (KOHEF) Derneği başkanı ve Santefor Sağlık Ürünleri Danışma Kurulu üyesidir.

 

Dr. Ecz. B. Özden Kasımoğulları

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni tamamladıktan sonra, aynı fakültede Farmasötik Kimya Ana Bilim Dalı’nda master ve doktora yaptı. 1996-2007 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak görev aldı. Tinçel Vakfı Bursu ile ‘School of Biomedical and Natural Sciences, Nottingham Trent University İngiltere’de bulundu.

2007-2013 yılları arasında sağlık sektöründe Ar-Ge Direktörlüğü yaptı ve 2013 yılından beri eczane eczacılığı yapıyor. Farmasötik ve Medisinal Kimya Derneği üyesi olan Kasımoğulları’nın yayınlanmış makaleleri yanında Medipol Üniversitesi’nde eczacılık fakültesi öğrencilerine derslere girmekte ve eczanelere sağlık-eğitim seminerleri vermektedir.

Dr. Ecz. B. Özden Kasımoğulları, Santefor Sağlık Ürünleri'nde Ar-Ge ve Medikal Direktör olarak Danışma Kurulu’na başkanlık ediyor.

 

Ecz. Mehmet Müderrisoğlu

1948 yılında İstanbul’da doğdu. 1970 yılında Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Sanayicilik, eczacılık fakültesinde kozmetoloji hocalığı yapmanın yanı sıra 1970’den günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaktadır. Diabetes Mellitus, Hiper Tansiyon, Babamın Asrı ve Fakültede Öğrenemediklerim adlı dört basılı, Evde Hasta Bakımı konusunda ise bir adet basıma hazır kitabı bulunmaktadır. Birçok kanalda sağlık programları sunan Müderrisoğlu, Santefor Sağlık Ürünleri'nin de Danışma Kurulu üyeleri arasındadır. 2010’da “Yılın Eczacısı” Altın Havan ödülünü almaya hak kazanmıştır. İngilizce, Fransızca, Almanca bilen Müderrisoğlu, evli ve iki çocuğa sahiptir.

  

Uzm. Ecz. Yasemin Oral

1979 yılında Keşan/Edirne’de doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. Ardından İÜ: İngilizce Uluslararası İşletmecilik İhtisas Programı'nı dereceyle bitirdi. 2002-2003 yılları arasında Servier İlaç’ta medikal delege olarak görev aldı. 2003-2006 yılları arasında Bilim İlaç’ta ürün müdürü olarak çalıştı. 2006-2014 yılları arasında Abbott İlaç Türkiye’de ürün müdürü, Aile Hekimliğinden sorumlu İş Geliştirme Müdürü ve İsviçre’de Global Pazarlama Müdürü görevlerinde rol aldı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Satış Etkinliği Bölüm Müdürü olarak çalıştı. 2016 Eylül ayında açtığı İstanbul Topkapı'da bulunan Avrupa Kale Eczanesi'ni geliştirmeye ve iyi bir sağlık danışmanı olmaya yönelik çalışmalarına devam etmektedir. Oral, 2021 yılında Marmara Üniversitesi Klinik Eczacılık bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Çok iyi derecede İngilizce ve iyi derecede Almanca konuşmaktadır. Evlidir ve Duru’nun annesidir. Uzman Eczacı Yasemin Oral, Santefor Sağlık Ürünleri’nde Danışma Kurulu'nda yer almaktadır.

 

Uzm. Ecz. Ahmet Nezihi Pekcan

Ankara'da doğdu. Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1981 yılında mezun olduktan sonra Konya merkezde Pekcan Eczanesi ile mesleğe adımını attı ve halen eczane eczacılığını sürdürüyor. Klinik eczacılık yüksek lisansı ve Homeopati eğitimi bulunan Pekcan, bugüne kadar eczanesinde yüzden fazla öğrenciye staj imkânı sağlayarak onların mesleki tecrübelerine katkıda bulundu. Kendisi de hayatın bir eğitim ve öğrenim süreci olduğu düşüncesi ile sayısız eğitim ve sertifika programlarına katıldı. Eczacılık fakültelerinde ve meslek örgütünde Majistral konusunda çok sayıda söyleşilerde bulunup yüzlerce makale çevirisi yapmış olan Pekcan, Dünya Farmakope' lerini tarayarak, ‘Majistral Formüller’ konusunda araştırmalar yapıyor. Yayınlanmış 4 ayrı Majistral formüller kitabı olan Pekcan aynı zamanda Majistral Eczacıları Derneği'nin kurucu üyesi ve Santefor Sağlık Ürünleri'nin de Danışma Kurulu üyesidir. Pekcan aynı zamanda sektörel medyada ‘Majistral Formüller’ adıyla köşe yazıları yazıyor, meslektaşlarıyla araştırarak, çalışarak edindiği mesleki bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Uzman Eczacı Ahmet Nezihi Pekcan Lokman Hekim Üniversitesi'nde Misafir Öğr. Görevlisi olarak dersler vermeye devam etmektedir.

 

Uzm. Dr. Görkem Astarcıoğlu

1981 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da Çankaya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2005 yılında İzmir Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çocuk Sağlığı ve Uzmanlığı’nı 2011 yılında İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. Mecburi hizmetini gerçekleştirmesinin ardından özel bir hastanede 7 yıl boyunca Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi Sorumlu Hekimi olarak çalıştı. Sağlık hizmetini İzmir’de kendi muayenehanesinde fonksiyonel tıp bakış açısıyla sürdürmektedir. Sosyal medyada @hekimanne ismi ile bilgilendirici paylaşımlar yapmakta olan Astarcıoğlu, Santefor’un danışma kurulu üyeleri arasındadır. Bunun yanında, yine sağlık alanında yenilikçi çözümler sunan Tübitak destekli projeler üzerinde çalıştığı teknoloji firması mevcuttur. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

Uzm. Dr. Murat Özışık

Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini aldı. Uzmanlık eğitimi sonrası Eskişehir ve Muş'ta çalıştı. 2010’dan beri Acıbadem Sağlık Grubu’nda İç Hastalıkları uzmanı olarak görev yapıyor.

Yazılı ve görsel basında medikal yazı ve röportajları yer almakta ve medya sağlık programlarına katılmakta olan Uzm. Dr. Murat Özışık, Santefor Sağlık Ürünleri'nin Danışma Kurulu’nda yer alıyor.

 

Av. Ecz. Mustafa Çelebi

1979 Antalya doğumlu olan Ecz. Mustafa Çelebi ilkokul,ortaokul ve lise öğrenimini burada tamamladı. Evli ve bir çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2002 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun oldu. 2004 yılında Antalya'da serbest eczanesini açtı. 2012 senesinde burslu girdiği Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden derece ile mezun oldu. 2016-2018 yılları arasında Eczacı Gelişim Platformu kurucu üyeliği ve hukuk danışmanlığını yapmıştır. 2017 yılından bu yana  29 ayrı şehirde , ulusal/uluslararası ilaç firmaları, ecza depoları, ecza kooperatifleri ve eczacı odaları tarafından düzenlenen toplam 61 eğitim vermiştir. Avukat Eczacı Mustafa Çelebi Santefor Sağlık Ürünleri’nde Danışma Kurulu'nda yer alıyor.

 

Ecz. Almıla Öztosun

1967 yılında Lüleburgaz’da dünyaya geldi. Türkiye’nin doğusundan batısına, hatta Londra’ya kadar pek çok yerde eğitim alarak sonunda Lise öğrenimini Lefkoşa 20 Temmuz Lisesi’nde tamamladı.

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni bitirdi. Sağlık ve güzellik alanındaki yetkinliklerini geliştirmek ve danışanlarına daha faydalı olabilmek amacıyla pek çok kongre ve seminerin yanı sıra Klinik Eczacılık , Estetisyenlik, Wellbeing Uzmanlığı, Aromaterapi eğitimleri  ile birlikte Deneyim Transferi Öğretisi, Satış ve Pazarlama, NLP teknikleri gibi kişisel gelişim eğitimleri alan Öztosun, Santefor Sağlık Ürünleri’nin danışma kurulunda yer almaktadır.

Mayıs 1989’da Çeliktepe‘ de Anadolu Eczanesi adı ile başlayan serbest eczacılık serüvenine 2000 yılından bu yana İstanbul Altunizade‘deki Capitol Eczanesi’nde devam etmektedir.

 

Ecz. Hüsnü Kaya

Bandırma’da doğdu. 1977 Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1978’de açmış olduğu İzmir Şirinyer'de bulunan Kayaoğlu Eczanesi’nde 36 yıl boyunca eczacılık yaptı. 1978 yılında EDAK Ecza Kooperatifi kuruluş çalışmalarına katılarak kurucu üye oldu. EDAK yönetim kurulu üyeliği ve kongre delegeliği yapan Hüsnü Kaya, Çevreci Eczacılar Koop. kurucu üyelerinden ve aynı zamanda Santefor Sağlık Ürünleri'nin de Danışma Kurulu üyelerindendir. 1978 yılında İzmir Eczacı Odası Şirinyer Bölge Temsilcisi olarak başladığı görevini; birçok komisyon üyeliği, yönetim kurulu üyeliği, veznedarlık, saymanlık, genel sekreterlik, büyük kongre delegeliği, İzmir Eczacı Odası ve EDAK Ecza Kooperatifi yayınlarında sorumlu yazı işleri müdürlüğü ve editörlük yaparak sürdürdü. Buca ilçe Hıfz-ı Sıhha Komisyon üyeliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlık Komisyonu üyeliği yaptı. Kaya, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 2012-2014 yılları arasında 5. sınıflara özel ‘Serbest Eczane Eczacılığı’ derslerine girdi.

Hüsnü Kaya, özellikle ilgi alanı olan eczanelerde ‘parafarmasötik alanların gelişimi’ için okuyup araştırdı. Özellikle perakende sistemler üzerine meslektaşlarına etik yönlendirmeler yaptı ve bu alanda birçok eğitimlere katılıp mesleki dergi, gazete ve mecralarda yazılar yazdı. Hüsnü Kaya, halen eşine ait eczanede eczacılığa devam ediyor.

 

Ecz. Bilgehan Nizam

1981 yılında Şırnak’ta dünyaya geldi. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Hemen akabinde İstanbul Kağıthane’de bulunan Bilgehan Eczanesi'ni açtı. Ecz. Bilgehan Nizam, halen eczane eczacılığı yapmakta ve sağlık e-ticaret sistemleri üzerine çalışmakta olup sektörün ilk sanal ecza depolarında biri olan “Mor Depo” kurucu ortağıdır. Eczacı Bilgehan Nizam Santefor Sağlık Ürünleri'nin Danışma Kurulu'nda yer alıyor.

 

Uzm. Diyetisyen Yeşim Temel Özcan

1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü bitirdikten sonra, Antalya Nutraslim Zayıflama Merkezi, Isparta Medisparta Diyaliz Merkezi’nde “Diyet Danışmanlığı” yaptı. 1997 -2011 yılları arasında Antalya'da “Kalori Diyet” adı altında sağlıklı beslenme ve yaşam kliniğimi kurdu. 2011 yılında İstanbul'a taşındı. 2 yıl boyunca psikonöroimmünoloji eğitimi alarak Pni Terapisti ünvanı alan Yeşim Temel Özcan, Santefor Sağlık Ürünleri’nde danışma kurulu üyeleri arasında yer almaktadır.

1,5 yıl gönüllü olarak otizmli çocuklarla Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Gedik Üniversitesinin “Aktifim Toplumun İçindeyim” projesinin diyetisyenliğini yürüttü. Bu sırada GAPS (gut and psychology syndrome) praktisyeni sertifika programına katıldı ve “gaps practitioner” oldu. Halen Suadiye’de bulunan Özel Esstanbul Güzellik Merkezi’nin beslenme ve diyet bölümünü yönetmektedir.

 

Uzm. Diyetisyen İpek Ağaca Özger

Diyetisyen İpek Ağaca Özger, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Yüksek lisans programı sonrası Uzman Diyetisyen olan Özger, Acıbadem Üniversitesi’nde doktora eğitimine devam etmektedir.

Önde gelen hastanelerde çalıştıktan sonra 2014’te “Renkli Diyet” markası ile kendi ofisinde beslenme danışmanlığı yapmaya başladı. 2015’te ilk kitabı “Renklerle Diyet” basılmıştır. TV’deki sağlık programlarına ve haber bültenlerine uzman konuk olarak katılmakta; dergi ve gazetelere beslenme yazıları yazmaktadır. Sosyal sorumluluk çalışmalarının yanında, workshop ve etkinliklere de konuşmacı olarak katılmakta; Youtube kanalı ve web sitesinden halka yönelik sağlıklı beslenme video ve yazıları paylaşmaktadır.

İpek Ağaca Özger aynı zamanda Santefor Sağlık Ürünleri’nin Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

    

Arş. Gör. Dr. Burak Leblebicioğlu

1985 yılında Adana’da doğan Burak Leblebicioğlu ortaokul ve lise öğrenimini Adana İsmail Safa Özler Almanca Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Almanca İşletme ve Hochschule Bremen European Finance and Accounting bölümleri çift diploma programından yüksek onur derecesiyle mezun oldu. 2011 yılında akademik hayatına başlayan Burak Leblebicioğlu 2017 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Pazarlama alanında doktorasını tamamlamıştır ve halen İstanbul Medeniyet Üniversitesi İşletme Bölümü’nde akademisyen olarak görev yapmaktadır. Tüketici davranışları, marka yönetimi, pazarlama araştırmaları ve satış alanlarında akademik yayınları ve kitapları bulunmaktadır.

 

Pedagog Levent Kahraman

İstanbul Üniversitesi Pedagoji ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 2000-2004 yılları arasında özel ve resmi kuruluşlarda pedagog olarak çalıştıktan sonra 2004 yılında Erenköy Rehabilitasyon Merkezi’ni kurdu. Özellikle; dikkat eksikliği ve özel öğrenme güçlüğü konularında çocuk ve ergenlerle çalıştı. Yetenek, zekâ ve kişilik testleri uygulayarak çocuk ve gençleri bütüncül olarak ele alan kişiye özel dikkat ve öğrenme programları geliştirdi. Beslenme, ebeveyn tutumlarının ve yaşam tarzının öğrenmeye ve zekaya ilişkin etkileri üzerine araştırmalar yapmıştır. Pedagog Levent Kahraman Santefor Sağlık Ürünleri'nin Danışma Kurulu’nda yer almaktadır.

Derneklerden aldığı kabul ve karalılık terapisi, psikodrama, hipnoterapi, life kinetik eğitimleri ile gelişim programlarına katkı sağlamıştır. Düzenli olarak; nefes, enerji, zihin koordinasyonunda egzersiz yöntemi olan Tai Chi ile ilgilenmektedir. Su sporlarına olan ilgisi nedeniyle 2010 yılından itibaren wakeboard yapmaya başladı. Üniversite yıllarından beri çeşitli gruplarda gitar çalmaktadır.